Rustik Perde

Rustik Perde Minimalizmine Katılın!

Kelime anlamı olarak perde asma işlemi anlamına gelen rustik perdeler, perdelerin kornişe ihtiyaç duyulmadan takıldığı bir sistemden oluşmaktadır. Kornişin henüz bilinmediği ve kullanılmadığı dönemlerde kullanılan rustik perdeler günümüzde de hala tercih edilen ve kullanılan perde sistemlerinden birisidir. Hatta takıldığı alana otantik ve estetik bir hava kattığı için bu tarzdan hoşlanan birçok insan tarafından hala kullanılmaktadır.

Ahşap, pirinç ya da metal gibi halka ve çubuk bağlantıları ile tasarlanmış olan rustik perdeler sayesinde yaşam alanlarınızda sofistike bir hava yaratabilirsiniz. Daha çok duvarlarını perde ile boğmak istemeyenlerin tercihi olan rustik perdeler mobilya seçiminde marjinal konseptler tercih edebilmenize de yardımcı olmaktadır.

Rustik Perde Kullanım Alanları

Ev dekorasyonunda samimi ve sıcak bir görsellik sağlayan rustik perdeler iç dekorasyonun en önemli unsurlarından birisi olarak görülmektedir. Mekan ve kafeteryalarda, otellerde, yazlıklar da, dağ ya da kır evlerinde sıklıkla tercih edilen rustik perdeler ev dekorasyonlarında da tercih edilen perde sistemlerinden birisidir. Siz de bu perdelerle mutfakta, salonda ya da yatak odalarında ortamınıza otantik, samimi ve içten bir hava katabilirsiniz.

Rustik Montajı Nasıl Yapılır?

Rustik montajı için öncelikle doğru bir ölçüm alınmalıdır. Doğru ölçümlemeler yapıldıktan sonra rustik perde montajı oldukça kolay bir işlemdir. Rustik perdeler demir borular ile monte edilebileceği gibi korniş sistemli evlerde de tercih edilebilmektedir. Montaj esnasında kullanılacak olan borunun genişliği 160 cm’den fazlaysa orta ayak kullanılmalıdır.

Rustik Perde Temizliği

Rustik perdelerin temizliği için perdelerinizi kolaylıkla borularından çıkartarak yıkayabilmeniz mümkündür. Bu konuda daha rahat kullanım için kırışmayan ya da ütülenmesi kolay olan kumaşları tercih edebilirsiniz. Rustik perde kumaş seçiminizi yaparken ve rustik perde satın alma işlemleriniz için mobil perde satışı ile evinizde modelleri görerek ve değerlendirerek tercihte bulunabilirsiniz.

rustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perdeRustik Perderustik perderustik perde