%40 FİYAT AVANTAJI

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT

ÜCRETSİZ SUNUM VE MONTAJ

Projeksiyon Perde

Projeksiyon perdeleri hem özel ölçülerde hem de standart ölçülerde yapılan perdelerdir. Perde kumaşının kalitesi büyük görüntü kalitesi ve kullanım açısından büyük önem taşımaktadır.

Projeksiyon perdeleri görüntü aktarımlarında kullanılır. Yansıtma yüzeyi özel malzemeler ile kaplanan bu perdelerde kaplama malzemesinin kalitesi ve uygulama yöntemleri de büyük önem taşımaktadır.

Projeksiyon perdeleri ışık geçirmez kumaşlardan üretilmektedir.

Projeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon Perdesi
Projeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon PerdesiProjeksiyon Perdesi
""
1
Formu Doldurup Kolayca Randevu Alabilirsiniz
Adınız, Soyadınızyour full name
Telefonunuzyour full name
Randevu Tarihinizi BelirleyinRANDEVU
Previous
Next

Projeksiyon perdesi seçerken perde yüzeyinin oldukça pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir. Perde yüzeyinin pürüzsüzlüğü görüntü kalitesine doğrudan etki etmektedir. Projeksiyon perdesi için gri ve beyaz renkler tercih edilmelidir. Renk seçiminin yanı sıra rengin matlığı da görüntü kalitesi için önemlidir.

Kumaşlarda yüksek görüntü kalitesi olması için gain oranına bakılmaktadır. Gain oranı kumaşın ışığı absorbe etmeden geri yansıtabilme oranıdır. Projeksiyon perdelerinde gain oranı 1 ila 2,5 aralığında olduğunda kumaş ideal anlamına gelir. Kumaşların görüntü kalitesi için yapılan kaplamalar kumaşın rengine göre tercih edilmektedir.

Mat beyaz kumaşlara titanyum-dioksit karşım boya uygulaması yapılırken gri olan projeksiyon perdelerde gümüş pigmentleri uygulanır. Boya uygulamasının içeriği perde rengi ile kıyaslanarak perde tercihi yapılması görüntüde yüksek verimlilik elde edilmesini sağlar.

Projeksiyon perdesinde boyutlandırma çok önemlidir. Özellikle iş yerlerinde, okullarda ve konferans salonlarında kullanılmaktadır. Bu yüzden gelen görüntülerin net bir şekilde yansıtabilmesi, boyutlandırmanın düzgün olması için 4:3 ya da 16:9 orantılarına sahip kumaş ölçüleri tercih edilmelidir.

Projeksiyon perdesi yaptırırken dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi de perdenin çerçevesinde siyah şerit olması görüntüye odaklanılmasını sağlamaktadır. Perdenin sabit çerçevesi olması kumaşın gergin durmasını sağlayacağından dolayı tercih edilmesi gerekir.

Eğer sabit çerçeve yapılamıyorsa hareketli perde sistemleri tercih edilebilir. Hareketli perde sistemlerinde de kumaşın potluk yapmasını engelleyecek eklemeler yapılmaktadır. Projeksiyon perdelerinin arka yüzeyinin koyu renk mümkünse siyah renk olması gerekir. Görüntünün geri yansımasını sağlamak ve netleştirmek için tüm bu detaylara dikkat edilmesi gerekmektedir.