%40 FİYAT AVANTAJI

PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT

ÜCRETSİZ SUNUM VE MONTAJ

Tül ve Perdelik Kumaşlar

Perdede kumaş seçimi çok önemlidir. Dekorasyon ve uyum perde seçiminde önemli olsa da kullanım alanı ve ihtiyacı da ön plana çıkarılmalıdır.

Kullanım ihtiyaçlarını karşılamayan perdeler ne kadar güzel olurlarsa olsunlar yüksek memnuniyet sağlamazlar. Perde yaptırırken öncelikle ihtiyaç ve kullanım alanları netleştirilmelidir.

Gündüz ışığı kesmek ve perde ile izolasyon sağlamak isteyenler için kalın kumaşlar ön plana çıkmalıdır. Ütü yapmak istemeyenler, güneş ışığından yararlanmak isteyenler farklı farklı kumaşlara yönelmelidir.

Tül perdenin ortaya çıkması aslında nüfus artışından dolayıdır. Uzun yıllar önce mimari yapılaşmanın nüfus sebebi ile fazlalaşmasından dolayı güneş ışığından faydalanma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

tül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perdetül perderustik perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perde
tül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perderustik perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perdetül perde
""
1
Formu Doldurup Kolayca Randevu Alabilirsiniz
Adınız, Soyadınızyour full name
Telefonunuzyour full name
Randevu Tarihinizi BelirleyinRANDEVU
Previous
Next
Perde Mobil

Bu durumda kalın perdelerin yanında tül perde kullanımını sağlamıştır. İhtiyaçtan doğan kullanım günümüzde oldukça özel bir dekorasyon unsuru haline gelmiştir.

Tül perde için kumaş seçiminde organze tül ve keten tül çeşitleri ön plana çıkmaktadır. Şifon ipeklerle dokunan organze tüller ve keten ile polyester karışımı olan keten tüller oldukça sık tercih edilmektedir. Keten tüllerin kumaş oranına göre ütü ihtiyacı olmama özelliği vardır. Yıkama sonrasında asılarak kurutulan brode kumaş tüller de keten tüller gibi ütüye gerek olmadan kullanılabilir. Tül kumaş seçerken nasıl bir görüntü istediğinizi, kullanılacak alanda sigara içilip içilmediği gibi detayları düşünerek karar vermek gerekir.

Kalın kumaş perdelerin seçiminde yine kullanım ihtiyacı ön plana çıkmaktadır. Işığı engellemek ve izolasyon sağlamak için kalın kumaşlar veya astar takılabilen kumaşlar tercih edilmelidir.

Kalın perdelerde sık olarak kullanılan tafta, keten, saten ve şönil kumaşlar özelliklerine ve yıkama yapılarına göre tercih edilmelidir. Tafta kumaşların yıkama sonrasında ütülenmesi gerekir.

Şönil kumaşlar ise asıldıkları yerde kururlar ve kesinlikle ütü istemezler. İpek kumaş ve ipek tafta perdeler kuru temizleme ihtiyacı ortaya çıkaracağından dolayı dikkatle seçilmelidir.

Görünüşü oldukça gösterişli olan tafta ve ipek kumaşları tek başına kullanmamak gerekir. Astar ile güçlendirildiğinde çok daha güçlü duran perdeleri seçerken ütü problemini de düşünmek gerekir. Ütü sorunu olmayan kalın kumaş perde modelleri arasında soft kumaşlardan birisi olan nubuk kumaşları da gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.