Zebra Perde

Zebra Perde en iyi seçim Perde Mobil’de

Zebra perde modelleri genellikle tasarımsal olarak stor perde çeşitleri ile karıştırılsa da iki perde arasında büyük farklılıklar vardır. Zebra perdeler işlevsellik olarak çok yönlü olduklarından dolayı tercih edilmektedir. Hem gündüz hem de gece rahatlıkla kullanılabilen zebra perde modellerinin yapımından kullanılan kumaşlar perdelerin ısı yalıtımına da katkıda bulunmasını sağlar. Zebra perde bir şerit kalın kumaş bir şerit tül kumaş ile dizayn edildikleri için hem güneşlik hem de tül perde olarak kullanılabilir. Alışılmış tül perde, fon perde ve güneşlik kombinasyonlarının ağrılığından sıkılanlar ve ferahlık arayanlar zebra perdeleri rahatlıkla kullanabilir.

Fonksiyonellik ve Şıklık Bir Arada

Ofis, otel ve benzeri alanlarda kullanımı ile dikkat çeken ve hayatımıza giren zebra perde modelleri daha yenilikçi tasarımlardan hoşlanan kişiler tarafından evlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hem yalıtım hem de güneş ışığı açısından sağladığı faydaların yanı sıra kaliteli kumaşları ile her türlü dekorasyona rahatça uyum sağlayan zebra perde modelleri modern görünümleri ile ön plana çıkmaktadır. Ev kullanımı için özellikle kolay silinebilen ve iz tutmayan kumaşları tercih ederek daha rahat bir kullanım elde edebilirsiniz. Günümüzün en vazgeçilmez trendleri arasında yer alan ve her alanda rahatlıkla uygulanan modern tasarımları taçlandıran zebra perdeler ile evleriniz için ve farklı bir perde seçimi yapabilirsiniz.

Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Kolay kirlenmeyen özelliği ile kullanım rahatlığı sunan zebra stor perde çeşitleri ütü gerektirmemelerinden dolayı da evlerde tercih edilen perde modelleri arasında yer alır. Zebra perde temizliği nasıl yapılır? sorusuna cevap bulmak bu perdenin kullanım tercihine doğrudan etki etmektedir. Oldukça kolay yöntemler ile yapılan perde temizliği hakkında bilgi sahibi olan kişilerin ön yargıları ortadan rahatlıkla kalkabilir. Zebra perde çeşitlerinde kullanılan kumaşlar yapıları gereğince kolay kir tutmazlar. Ayrıca sürekli hareketli olan perdelerin üzerinde toz birikmesi de mümkün olmadığından dolayı kirlenme süresi oldukça uzundur. Bu tip perdelerin temizliğini farklı şekillerde yapmak mümkündür. Perde asılıyken nemli bir sünger ve kolay durulanan bir deterjan ile perde temizlenebilir. Evde temizlemek istemeyenler için kuru temizlemeciler, perdeciler ve halı yıkamacılar perdeler için temizleme hizmeti vermektedir.