stor perde

Perdeler evlerin olmazsa olmaz tekstil ürünleri arasındadır. Hem mahremiyeti sağlaması açısından hem de mobilyalarınızla sağladığı uyum açısından perde seçimide en az diğer eşyaların seçimi kadar önemli. Oldukça fazla çeşide sahip perdeler arasında en kullanışlı modellerden biri stor perdedir.

Stor perdeler kullanım açısından diğer perdelere nazaran daha kolaydır. Evin her alanında kolaylıkla kullanılabilmesine rağmen genellikle mutfaklarda tercih edinilir, bunun sebebi elbette ki pratikliğidir. Stor perdelerin takımı diğer tül ve güneşlik görevi gören perdelere göre daha kolaydır.

Tavana kornişe ve daha birçok yere kolayca monte edilebilir. Stor perdenin temizliği de diğer perdelere nazaran daha kolaydır. Stor perdenin mutfakta tercih edilmesinin temel sebebi özel yapısı ver sert dokusu sayesinde yemek ve kızartma kokularını içine çekmemesidir.

Stor Perdeler Kullanım Olarak Rahat ve Pratiktir

Stor perdeler özel üretimi sayesinde yumuşak değil sert formda üretilir ve bu şekilde mekanizmaya sarılıp açılıp kapanması da oldukça kolay olur. Renk ve desen açısından diğer modellerden hiçbir farklı yoktur istediğiniz her renk ve desende evinize uygun ölçülere yaptırabilmeniz mümkündür. Stor perdeleri güneşlikle kombinleyebileceğiniz gibi zebra bir model seçerek güneşlik ve tül ayrımından kolayca kurtulabilirsiniz.

Güneş ışınlarının geçirgenliğin kırarak evinize yansıtmayan stor perdeler mobilyalarınızı da bu ışınlardan kolayca koruyabilir. Stor perdeler malzemesi gereği toz tutmayan özelliğe sahiptir bu yüzden temizliği de diğer perdelere nazaran daha kolaydır. Stor perdenizi haftada bir kez nemli bezle silebilirsiniz. Ancak belirli periyotlarda genel temizlik yapmak şarttır. Evde kolayca yapabileceğiniz gibi perdeleri yıkayan firmalardan da yardım alabilirsiniz.

Stor Perdeler Farklı Renk, Desen ve Modellerde Olabilir

Stor perdeler uzun ömürlüdür. Kullanırken dikkatli olunması halinde uzun zaman rahatça kullanabilirsiniz. Stor perdelerin farklı kesimlerde modelli olarak hazırlanması da mümkündür. Kataloglardan ya da örnek modellerden beğenerek istediğiniz formda kestirmeniz ve taşlarla renklendirmeniz mümkündür. Stor perdeler evin her odasında rahatlıkla kullanılabilmesinin yanı sıra ofislerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Stor perdelerin uzun ömürlü olması için kullanırken ve yıkamak için takıp çıkartırken dikkatli olunmalıdır.