perde mobil

Perde kullanımının rahat olması bazı alanlar için oldukça önemlidir. Hem dekoratif hem de kullanımı kolay perdelere sahip olmak için biraz daha modern çizgilere odaklanmak gerekir. Kumaşı ne olursa olsun stor perde ve zebra perde modelleri daha minimal ve modern dekorasyon anlayışını desteklerken rustik perde modelleri biraz daha dekorasyon odaklı modellerdir. Her perdenin kendine özel bir kullanım yapısı ve görüntüsü olduğundan dolayı perde seçimini çok yönlü yapmak gerekir.

Stor Perde ve Zebra Perde Seçimi

Minimal ve modern çizgileri ile öne çıkan stor perde ve zebra perde modelleri tasarım itibariyle dekorasyonda bu çizgileri tercih edenler için ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte motorlu sistemler ile geniş alanlarda ve kalabalık ortamlarda kullanım kolaylığı sunan perdeler isteğe göre farklı tasarımlarla insanların beğenisine sunulmaktadır. Stor perde ve zebra perde kullanımı öncelikli olarak ışıklandırmanın öne çıktığı ofis ortamlarında başlamıştır. Kullanım rahatlığı, temizliğinin kolay olması, ışıklandırma açısından evlerde büyük rahatlık sağlaması ve tek perde ile 2 perdenin sunduğu çözümleri sunması ile öne çıkan stor perde ve zebra perde modelleri evlerde de yoğun bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Trend haline gelen mekanizmalı perde kullanımları herkesin zevkine hitap edebilmek için çeşitlenmiştir. Genellikle modern tasarım detayları ile dikkat çeken mekanizmalı perde modelleri taşlı, boncuklu, saçaklı veya dantelli detaylar ile süslenerek farklı tarzlar yaratılmıştır. Bu sayede pek çok ortamda kullanılan stor perde ve zebra perde modelleri perde seçiminde öne çıkmaktadır.

Tarzı ile Farklı Bir Seçim: Rustik Perde

Tavana ve duvara monte olarak sunulan çeşitleri bulunan rustik perde modelleri klasik perde görüntüsünün dışında, oldukça şık seçenekleri olan ve dekoratif anlamda oldukça güçlü bir duruşa sahip perde modelleridir. Ahşap veya pirinç bir bar üzerine halkalar ile geçirilen perdeler tasarım itibariyle bohem bir şıklık sunmayı hedeflerken perde yapımında her türlü kumaşın tercih edilmesi ile birlikte farklı dekorasyon trendlerine de uyum sağlamıştır. Kullanımı farklı ve oldukça şık olan bu perde modellerinde kalın kadife kumaşlardan ince keten kumaşlara kadar pek çok kumaş rahatlıkla kullanılmaktadır.