jaluzi perde

Perdeler mahremiyetin yanı sıra görsellik ve pratiklik açısından da oldukça önemlidir. Jaluzi perde de pratikliği açısından en sık tercih edilen perde modelidir. Genellikle ofislerde ve bürolarda kullanılmaktadır. Motorlu ve manüel şekillerde olabilmektedir. Renk açısından oldukça farklı yelpazeye sahiptir.

Jaluziler estetik açıdan da oldukça hoş durmaktadır. Jaluzi perdeler alüminyum ve ahşap, pvc olarak farklılık gösterebilmektedir. Kullanacağınız alanın dekoruna göre doğru jaluziyi seçmeniz gerekmektedir. Jaluzi perdeler diğer perdelerden farklı olarak güneşlik ve tül gibi ayrımları barındırmaz yapısı sayesinde güneş ışınlarını geçirmez ve ısı yalıtımına da yardımcı olur. Dışarıdan içeri soğuk girişini engelleyeceği gibi sıcak havanında içerden dışarı çıkmasının önüne geçer.

Materyale Gören Değişen Fiyatlar

Jaluzi perdeler diğer türlerinin aksine temizlik için ayrı bir zaman istemez ve böylece zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Nemli bir toz bezi yardımıyla kolayca silinebilir. Jaluzi perdeler tavana ve duvara monte edilmektedir. Jaluzi perdeler arzuya göre yatay ve dikey şekillerde olabilmekte ve kişiye özel tasarlanabilmektedir.

Ahşap jaluziler daha çok dekoratif olarak tercih edilen modellerdir ve hem evlerde hem ofislerde kullanıma uygundur. Alüminyum ve pvc jaluziler ise daha çok çalışma odası ve ofisler için uygun bir modeldir. Jaluzi perdelerin maliyeti kullanılan materyale göre değişmektedir. Her bütçeye uygun jaluzi perde bulmak mümkündür.

Jaluzi Seçerken Bant Aralığına Dikkat Edin

Konforuna düşkün olanlar ve perde temizliği için ekstra zaman ayırmak istemeyenler için jaluzi perdeler oldukça kurtarıcıdır. Kumandalı sistemi olan jaluzi perdeler özellikle boydan boya camla kaplı alanlar için oldukça idealdir. Jaluzi perdelerde bant aralığı önemlidir. Perde seçimi yaparken dayanıklı olan bant aralığına sahip perdeler tercih edilmelidir. Perdelerin içerisine yerleştirilen motor mekanizmasıyla jaluzi perdenizi kumandalı şekilde kullanabilirsiniz.

Motorlu mekanizmaya sahip perdeler elektrik süpürgesi ve hafif nemli bir bez yardımıyla rahatlıkla temizlenebilmektedir. Jaluzi perde kullanacağınız materyalin mobilyalarınızla uyumlu olması oldukça önemlidir. Tercih edeceğiniz perdelerin uzun ömürlü olması için hangi bant aralıklı modellerin daha sağlıklı olacağı konusunda önceden bir araştırma yapmanız doğru jaluzi seçiminde size yardımcı olacaktır.