dijital baskılı stor perde

Teknoloji, hayatımızı kapladığı bu zamanda ev dekorasyonunda da harikalar yaratmaya devam ediyor. Evleri içerisindeki mobilyaları gösteren en önemli unsur perdeler ve perdelerin uyumlu olması evin kombinini tamamlar. Trendler her geçen gün değişmekte olup önceki zamanlarda tül ve fon perdelerin yerine çok daha modern dijital baskılı stor perde ve dijital baskılı perde yerini almaya başladı.

Dijital Stor Perde Nedir?

Bu tarz modeller mekanizma ile çalışır. dijital baskılı stor perde düz bir font üzerine kişilerin tamamen hayallerine bağlı istediği tüm görselleri veya işyeri ise firma logolarını üzerine dijital baskı teknolojisini kullanarak dijital baskılı perde  oluşturulmaktadır. Örnek vermek gerekirse modern ev dekorasyonu eğer bir ülkenin havasını yansıtıyorsa o ülkeye ait ün yapmış bir resmi perdeye uygulamak mümkün olacaktır.

Dijital Baskılı Stor Perde Kumaşları Nelerdir?

Her türlü kumaş çeşitlerinden dijital baskılı perde yapılmaktadır. Kalın kumaş, kanvas kumaş, güneş ışığını yansıtmayan blackout kumaşları üzerine işlem rahatlıkla uygulanmaktadır. Ayrıca Zebra perde olarak tabir edilen yarı şeffaf ve kısmi güneş alan kumaşlarda da görseller çok güzel durmaktadır. Baskı ve görseller dijital baskılı stor perde üzerinden güvenilir teknoloji ile gerçekleştiği için sonrasında deformasyon ya da bozulmalar kesinlikle olmamaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

Tüm kapalı alanlarda ve cam üzerinde rahatlıkla kullanılmaktadır. İşlem görecek pencerenin boyutu üzerinden ölçüler alınır ve istenilen görsel dijital sistem ile baskısı gerçekleştirilir. Yine motaj işlemleri tamamlandıktan sonra rahatlıkla uzun yıllar kullanılacaktır. İş yerlerinde Firmalar genelde kendi logolarını stor perde üzerinde kullanmaktadırlar. Özellikle Müşteriye açık alan olan toplantı salonlarında blackout perde sistemi üzerinde kullanımı çok yaygındır.

Temizlik ve Hijyeni nasıl Sağlanır?

Günlük stor perdelerin temizliği ile aynı olup farklı herhangi bir zorluğu bulunmamaktadır. Genelde satın aldığınız yerlerde bu tarz yıllık bakımları yapılmaktadır. Görsel baskılar kesinlikle zarar görmemektedir. Hijyen kurallarına uygun kumaşlardan üretildiği için kumaşın içerisinde bakteri bulundurmaz Ev tipi stor perdeler için de geçerlidir. Firmalar üzerinden temizlik hizmeti alabilir yada onların size tavsiye edeceği yol haritası ile temizliği kişilerin kendisi de rahatlıkla sağlayabilecektir.