perdeci

Yaşam alanlarımızın ve çalışma alanlarımızın vazgeçilmez bir parçası olan perdeler, kullanacak kişilerin zevklerine, bulunacağı ortamdaki mobilyalara uyumlarına göre seçilir. Tercih nedenlerine göre de günümüzde birçok modelde perde bulunmaktadır.

Dekorasyonun Önemli Parçası Perdeler

Perdeler dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarından biridir. Özellikle bulunduğu ortamdaki mobilyalar ile uyumlu tercihler yapıldığında odaya derinlik ve kalite katar.

Bu şekilde evlerde şıklık, konfor ve ambians yakalana Perdeci seçimi bu noktada çok önemlidir. Seçilen perdenin kalitesi ve işçiliğinin iyi olması doğru perdeci seçiminde büyük rol oynar.

Perdeler asıl amacı dışardan gelen ışığı kesmek ve evlerdeki mahremiyeti korumaktır. Ancak günümüzde bu özelliklerinin yanı sıra dekorasyonun da önemli bir parçası haline gelmişlerdir.

Doğru Perde ve Perdeci

Bu noktada elbette perdeci tarafından dikkatinizi çekmenizi sağlayacak birkaç husus vardır. Seçtiğiniz perdenin geçirgenliği konusuna özen gösterilmelidir. Eğer doğru kumaş seçimi yapılmayıp, yanlış bir tercih de bulunulduğu takdirde dışarıdan evinizin içi rahatlıkla görünebilir. Bu da mahremiyetinize zarar verebilir, evde rahat hareket etmenizi engelleyebilir.

Perde alırken seçilen renk ve doku perdenin takılacağı odanın mobilyası ile uyumlu olmalıdır. Yanlış seçimler yapıldığı takdirde kullanılan renkler gözü yoracak ve hoş olmayan bir görüntü sağlayacaktır.

Doğru perdeci sizi seçeceğiniz kumaş cinsi ve perde modeli konusunda mutlaka uyarır ve yardımcı olur. Kumaşların yapıları yıkama ve hızlı kirlenme konusunda farklılık gösterebiliyor. Ayrıca kalitesiz bir kumaş seçiminde dışarından yansıyan güneş ışığı perdenizin yanmasına neden olabilir. Bu noktada perdeci mutlaka size destek olur ve doğru seçimler yapmanızı sağlar.

Günümüzde çok çeşitli renk, doku, kumaş ve özellikte perde tasarımları yapılmaktadır. İstediğiniz ortama uygun mutlaka bir perde modeli rahatlık ile bulabilirsiniz. Günümüzde o kadar çok modelde ve mekanizmada perdeler üretilmektedir ki bir birinden şık, konforlu evlere sahip olunmaktadır.

Perde Çeşitleri

Zebra perde

Stor perde

Jaluzi perde

Dikey perde

Blackout perde

Screen perde

Ahşap jaluzi perde

Ahşap stor perde

Motorlu perde

Pliseli perde

Tül perde ve benzeri birçok perde modeli artık günümüzde mevcuttur.

Bu perde modelleri arasında mutlaka zevkinize, dekorasyon anlayışınıza göre bir perde modeli bulabileceksinizdir.

Perde seçimi oldukça önemlidir, doğru perde seçildiğinde ortama derinlik ve şıklık katar. Mobilyalar ile birlikte yarattığı harmoni sayesinde yaratılan dekorasyon tam amacına ulaşır. Doğru kumaş, kalite, renk, işçilik bir araya geldiğinde mutlaka bir perdeden beklenen uyumu mutlaka yakalayabilirsiniz.